Субота, 30.09.2023, 15:07

Громадська організація "Равщина"

Наше опитування
Чи потребуєте Ви правової допомоги чи консультації
Всього відповідей: 22
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Правове спілкування

Головна » Статті » Правове спілкування

Які документи потрібно, щоб отримати земельну ділянку у власність
Питання отримання у власність земельних ділянок для різних потреб громадянам України регламентують ряд нормативних документів: Конституція України, Земельний кодекс України, Закон України "Про землеустрій" та ін.
Згідно п.1 статті 81 ЗКУ громадяни набувають права власності на земельні ділянки на підставі ... безоплатної  передачі із земель державної та комунальної власності.
Згідно п.1 статті 116 ЗКУ громадяни набувають права власності на земельні ділянки на підставі безоплатної  передачі із земель державної та комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень.
Згідно п.б статті 12 ЗКУ до повноважень сільських, селищних та міських рад у галузі земельних відносин на території сіл, селищ та міст належить передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб.
Згідно п.6 статті 118 ЗКУ Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Висновок: для того, щоб отримати в межах населеного пункту земельну ділянку безоплатно у власність для різних потреб необхідно звернутися з відповідним клопотанням у сільську, селищну чи міську раду за місцем розташування земельної ділянки.
 
Категорія: Правове спілкування | Додав: консультант (20.09.2013)
Переглядів: 635 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0